O nas

Szczepowy: phm Wojciech Baliński tel 509 127 610

Szczep Pegaz działa od 1984 roku. Zrzesza Pięć jednostek – dwie gromady zuchowe, dwie drużyny harcerskie oraz jedną wędrowniczą. Łącznie stanowimy siłę przekraczającą stu dwudziestu zuchów, harcerzy i instruktorów. Działamy głównie przy łódzkich szkołach podstawowych nr 54, 55 i 166.  Jednak na zbiórki naszych jednostek przyjeżdżają harcerze i harcerki z całej Łodzi 🙂

Jesteśmy największą jednostką harcerską hufca Łódź-Bałuty. Prócz cotygodniowych zbiórek każdej jednostki organizujemy wspólne przedsięwzięcia. Do naszych sukcesów można zaliczyć City of Skills – projekt dofinansowany przez europejski program Młodzież w Działaniu. Organizacje imprezy w ramach światowego projektu Move Week i wiele innych lokalnych projektów  – akcje douczania, festyny, bale karnawałowe, turnieje. Za swoją działalność w 2013 roku drużynowa gromady zuchowej Słoneczne Promyki” – dh Dominika Adamus zdobyła główną nagrodę ogólnopolskiego plebiscytu „Niezwyczajni 2013”. Nasze jednostki odnoszą coroczne sukcesy w ramach rywalizacji lokalnych i krajowych. Jesteśmy także doświadczonymi organizatorami obozów, zimowisk oraz nieobozowych akcji letnich – wakacyjnych półkolonii organizowanych w parkach miejskich.

Wszystkich nas łączy przyjaźń i braterstwo. Nie potrafimy popaść w melancholie i nieustannie staramy się odkrywać nowe sposoby na spędzenie wolnego czasu.

Wspólnie, każdego dnia zmieniamy świat na lepsze, wspólnie pokonujemy napotkane przeszkody i dążymy do doskonałości. Inspirujemy do działania, zdobywamy nowe kompetencje w różnych dziedzinach, uczymy się wartości i umiejętności, które nieustannie przełamują się w codziennym życiu.